Novinky ze školy

Zahájení školního roku 2016 - 2017

před 5 roky, 30.8.2016

Seznam pomůcek a sešitů pro školní rok 2016-17

před 5 roky, 16.8.2016

Pomůcky do VV a sešity pro II. stupeň

Přání k prázdninám

před 5 roky, 1.7.2016

1.7.2016

Poslední výlet deváťáků

před 5 roky, 24.6.2016

20. - 22. 6. 2016

VIII. třída

Vítejte na stránce osmé třídy!

Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Zetíková

                        e-mail: k.zetikova@zsborsice.cz

Žáci: Roman, Vendula, Věra, Radim, Ondřej, Veronika, Petr, Josef, Lucie, Barbora, Jakub, Pavel, Matěj, Martin, Gabriela, Věra, Nikol, Denisa, Eliška


Naše třída letos opět změnila svůj počet a složení žáků. Takže je nás nyní devatenáct, přitom chlapců je o jednoho méně než děvčat. Kolik je ve třídě hochů a kolik dívek? Takové úkoly nám dává paní učitelka v matematice pravidelně a pak žasne nad našimi výsledky. Dá se říct, že všichni učitelé kolem nás občas zůstanou stát v úžasu. Jsme třída rozpustilá, veselá a drzá. Umíme si užívat života po svém a přitom ještě realizovat stanovené školní projekty: zvládáme internetový vzdělávací projekt ve dvou jazycích, zkoušíme si roli knihkupce nebo tvořit v dílnách. Máme dílny čtenářské i vybavené dílny pracovní. Až budete vidět na stromech budky pro ptáky, tak to je dílo nás osmáků.

LN a VH

Pracovní vyučování - naše tvoření

Letos v pracovním vyučování využíváme nově zbudované dílny. Tady vznikly naše první výtvory - ptačí krmítka.

Co nás ještě v tomto školním roce čeká:

11. dubna 2016 - čtvrtletní pedagogická porada + rodičovská schůzka konzultační formou

1. - 3. června 2016 - školní výlet do Brna a okolí

23. června 2016 - pedagogická porada ke konci školního roku

30. června 2016 - vysvědčení

1. července - 31. srpna 2016 - letní prázdniny

Angličtina

V dubnu jsme pracovali na projektu MY MENU, ve kterém si každý žák mohl vytvořit svoje menu do své restaurace. Vybrali jsme si typ papírového materiálu i metodu, jak menu vyrobit a v anglickém jazyce jsme sepsali názvy jídel i pití. Poté jsme svou práci prezentovali v anglickém jazyce před celou třídou.

Dějepis

V rámci oslav narození Karla IV. před 700 lety jsme si v jedné dějepisné úloze kreslili komix nebo události z doby života Karla IV. Naše práce si prohlédněte níže ve fotogalerii.

Poznávací zájezd do Osvětimi

8. března jsme se se vzdělávací agenturou pana doktora Kočího vydali na poznávací zájezd, jehož název zní Osvětim - svědomí lidstva. Společnost nám dělali spolužáci z deváté třídy a také deváťáci ze Střílek. S česky hovořící průvodkyní jsme prošli dvě části Muzea holocaustu Auschwitz a Birkenau. Je jasné, že se nám tam nemohlo líbit, ale mnoho z nás poznání těchto míst ocenilo.

Fotografie ze zájezdu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Jak hodnotíme exkurzi

Osvětim mě zaujala. Nejhorší byl pocit uvědomění, že se to skutečně stalo a že jsme chodili po stejných cestách, jako ti lidé. Líbilo se mi, že průvodkyně k tomu měla citový vztah, prožívala to a ne, že jenom odvykládala výklad. Nejhůř mi bylo u zdi, kde stříleli lidi a děti.

Z celé exkurze jsem měla divný pocit. Dávno jsem se tam chtěla podívat a zjistit, co všechno se tam stalo. Po skončení exkurze jsem ale usoudila, že jedna návštěva mi stačila. Během exkurze jsem vše prožívala a představovala jsem si tam ty lidi. Hodně mi to otevřelo oči. A proti všem dokumentům je návštěva Osvětimi mnohokrát horší.                                                           Věra V.


Nejvíc mě dojal příběh o pětičlenné rodině. Bylo mi hrozně líto těch lidí, kteří se tam dostali, a moc se mě dotklo to, když jsme šli do místnosti, kde bylo dětské oblečení. Bylo to poměrně zajímavé a poučné a myslím, že někteří z nás by si to měli uvědomit a vážit si toho, co mají teď. Průvodkyně byla super, uměla se do toho vžít a všechno dobře vysvětlit a popsat.                             Vendula

Sběr papíru

Od 2. března můžeme každou středu ráno přivézt nasbíraný papír. 

Zatím přinesli:

Vendula 13 kg

Matěj 24kg

Celkové množství 37 kg. 

Měli bychom zabrat, je to dost málo!

copyright © 2013 Základní škola a mateřská škola Boršice

web by icard.cz