Novinky ze školy

Zahájení školního roku 2016 - 2017

před 4 roky, 30.8.2016

Seznam pomůcek a sešitů pro školní rok 2016-17

před 5 roky, 16.8.2016

Pomůcky do VV a sešity pro II. stupeň

Přání k prázdninám

před 5 roky, 1.7.2016

1.7.2016

Poslední výlet deváťáků

před 5 roky, 24.6.2016

20. - 22. 6. 2016

Poslední výlet deváťáků

vytvořeno: 24.6.2016, před 5 roky v rubrice Aktuality 20. - 22. 6. 2016

Máme rádi adrenalin, i tak by se dal nazvat výlet 9. třídy. V pondělí 20. 6. jsme vlakem vyrazili za adrenalinovým dobrodružstvím do Dolní Moravy. Celou cestu pršelo, ale my se i přesto těšili, co nás tam čeká. Přijeli jsme do obce Červený Potok, kde jsme se ubytovali v nádherné chaloupce s bazénem a saunou. Jelikož tady nebyla žádná restaurace, bylo jen na nás, co si uvaříme a že máme děti šikovné, navařily jen samé dobroty.

Druhý den jsme pěšky vyšlápli do Dolní Moravy, nasedli na lanovku, která nás vyvezla k nově vybudované rozhledně „Stezka v oblacích“. Leží v nadmořské výšce 1116 m a výška rozhledny je 55 m. Výhled, který nám na vrcholu nabídla, byl neuvěřitelně krásný, i když se obloha brzy pokryla mraky a foukal studený vítr. Celá konstrukce je zajímavě architektonicky řešena a nabízí hodně adrenalinových zážitků, jako byl průlez zvaný rukáv vytvořený z husté sítě vedoucí z jednoho patra do druhého nebo na samotném vrcholu rozhledny odpočinková síť pro ty nejotrlejší milovníky adrenalinu. My s panem učitelem jsme si na ni netroufli ani stoupnout, ale holky a kluci si toto místo užili i za nás. No a nakonec sjeli dolů tobogánem.

Jak už to na horách bývá, počasí se změní z minuty na minutu, začalo pršet a my v dešti vyrazili po modré stezce k bobové dráze, kde nám odměnou bylo svezení se na bobech, což se tak líbilo, že i další den jsme to zopakovali.

K večeru se vyjasnilo a my mohli společně posedět u ohniště, kde nás překvapila „návštěva“.

Poslední den výletu byl od rána slunečný a my se odvážili na největší adrenalinovou atrakci v Dolní Moravě, což byla obří houpačka. Jak děti při zhoupnutí ječely, nemusím ani popisovat. Po zvládnutí této atrakce bylo lanové centrum celkem na pohodu. No, i když někteří si ho užili mnohem víc, visíc na ocelovém laně nad zemí déle, než je obvyklé.

Po všech těch zážitcích jsme se unaveni, ale šťastni vraceli domů a mně přišlo líto, že to byl náš poslední výlet.


Třídní učitelka Ing. Ivana Přikrylová a Mgr. Vlastimil Kamrla

copyright © 2013 Základní škola a mateřská škola Boršice

web by icard.cz