Novinky ze školy

Zahájení školního roku 2016 - 2017

před 5 roky, 30.8.2016

Seznam pomůcek a sešitů pro školní rok 2016-17

před 5 roky, 16.8.2016

Pomůcky do VV a sešity pro II. stupeň

Přání k prázdninám

před 5 roky, 1.7.2016

1.7.2016

Poslední výlet deváťáků

před 5 roky, 24.6.2016

20. - 22. 6. 2016

I.B

Vítejte na stránkách třídy 1. B


Třídní učitelka:

Mgr. Jana Kurtinová

E-mail:

j.kurtinova@zsborsice.czZáří

Prázdniny skončily, 1. září ohlásil svůj příchod a z nás jsou děti školou povinné :-)


První měsíc ve škole a zavařování ovoce ve výtvarné výchově

Co nás neminulo v říjnu?


1. 10. 2015 výchovný koncert "Muzikantem ze dne na den"

9. 10. 2015 Průvod světlušek

16. 10. 2015 projekt "Den s jablíčky" 

19. 10. 2015 letové ukázky dravců - Seiferos

"Drakiáda prvňáčků"Všem dětem, rodičům a ostatním členům rodiny děkuji za přinesené dýně a přírodniny.

Děti byly při tvorbě dýňových strašidýlek a podzimníčků velmi šikovné a zaslouží si obrovskou pochvalu! 


Halloween_Cat_With_Pumpkin-11.png?height
V pátek 16. října si děti přinesly jablíčka a užily si "Jablíčkového dne" i kolotočů.


Přečetli jsme si pohádku "O jabloňce", oloupali jsme si a nastrouhali jablíčka, pracovali jsme na jablíčkových cvičeních a na závěr jsme vytvořili ve skupinkách život jablíčka.


Za odvedenou práci si děti zasloužily kolotoče :-)
img_310520_orig.jpg

V pondělí 19. října nás navštívili draví ptáci společně s pány ze společnosti Seiferos. Děti si vyslechly poutavé povídání, prohlédly si z blízka dravce, pohladily po bříšku výra velkého a zhlédly umění lovu některých dravců.

Listopad

Ve středu 11. listopadu jsme si v rámci projektu "Prvňáčci vítají sv. Martina na bílém koni" , povídali o prvních vločkách, přečetli jsme si obrázkový příběh o sv. Martinovi, počítali jsme s koníky i rohlíčky a pracovali jsem s říkankou. Celý den jsme završili malbou prvních vloček a bílých koníků.

V pondělí 16. listopadu se nás sešlo pouze devět, ale to nám nezabránilo, abychom si v rámci projektového dne první dvě hodiny procvičovali v jazyk český a matematiku. Další dvě hodiny jsme se věnovali přípravám na vánoční dílničky.
Leden

Ve středu 20. ledna děti přijely pobavit herci Slováckého divadla se svým scénickým čtením. Děti se seznámily s částí příběhu Roalda Dahla – Čarodějnice.

Ve středu 27. ledna nás navštívili budoucí prvňáčci ze Stříbrnic. 

Poslední hodinu jsme si uspořádali třídní kolo pěvecké soutěže “Zazpívej, slavíčku”. Všechny děti zazpívaly písničku, kterou si pro nás připravily. Za odměnu se jim dostalo potlesku a jedničky do notýsku. Ti nejlepší zpěváci byli odměněni diplomem a sladkostí. Do školního kola jsme společnými silami vybrali Petrušku, Elišku, Sárinku a Míšu :-)

Ve čtvrtek 28. ledna jsme rozdali naše první opravdové vysvědčení a vysvědčení “hvězdičkové” :-) První půl rok ve škole je úspěšně za námi a teď hurá na prázdniny!

Doufám, že všechny děti do druhého pololetí vykročí pravou nohou, bude se jim dařit a do školy se budou i nadále těšit :-)

Krásné pololetní a jarní prázdniny plné zábavy a odpočinku :-)II. pololetí

Březen

První březnový se konalo školní kolo pěvecké soutěže "Zazpívej, slavíčku". Naši slavíčci - Petruška, Eliška, Sára a Míša bojovali proti dětem z 1.A a dětem z MŠ. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za odvahu, reprezentaci třídy a za krásnou písničku :-) Všichni zpěváčci si odnesli malý dáreček a sladkost. 

Sára vybojovala krásné 3. místo :-) Gratuluji!


Sběr papíru

Od 2. března probíhá sběr papíru,  který bude probíhat na horní škole každou středu ráno od 7:00 do 8:00. Na konci května bude vyhlášena nejúspěšnější třída ve sběru. Na níže uvedeném odkazu můžete sledovat průběh sběru na celé škole, který je každou středu aktualizován.

http://zsborsice.icard.cz/sber-papiru-1456890704 .


Nejúspěšnějším sběračem za minulé období se stal Adámek, který se umístil na 1. místě.


​Ve čtvrtek 3. března jsme se vydali do mraveniště. Ze všech prvňáčků se na dvě vyučovací hodiny stali mravenečci. Děti se v rámci výukového programu "Mraveneček" dozvěděly se spoustu nových informací o mravencích a plnily různé mravenčí úkoly.
Ve středu 9. března jsme navštívili místní knihovnu. Děti se naučily základní orientaci v knihovně, podle čeho jsou knihy řazeny, jak jsou označeny... Kromě povídání o knihovně a knihách děti předvedly, jak umí číst, dozvěděly se zajímavosti o Františkovi Horenském a v závěru návštěvy si popovídaly s panem starostou.Hodně dnů plných sluníčka, radosti, úsměvů, štěstíčka i zdravíčka. Veselé Velikonoce a bohatou pomlázku!

Všechny úkoly do Sazka olympijského víceboje jsme úspěšně zvládli :-) Uvidíme, zda se na nás usměje při losování štěstíčko a navštíví nás nějaký známý sportovec. 

Výsledky si můžete prohlédnout zde:

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/statistiky-deti .


POZOR NA PÍSMENKA!

Některé děti stále nemají v pořádku svá písmenka. Takto přibližně by měly vypadat všechny složky se skládací abecedou.

Prosím, zkontrolujte, že děti mají vystřižená všechna písmenka, která již máme probraná. 


Duben

Ve čtvrtek 14. dubna se konala jízda zručnosti. Děti si mohly vyzkoušet, jak ovládají svá kola, koloběžky nebo brusle. Nejlepší jezdci obdrželi diplom a sladkou odměnu. 

brusle - Petruška J. (1. místo), Simonka (2. místo)

koloběžka - Víťa (1. místo)

kolo - Natálka (1. místo), Monička a Adámek (2. místo)

Všechny zúčastněné děti získaly při jízdě zručnosti nové zkušenosti, a tak nemusí smutnit, že se neumístily :-) Přeji všem dětem, které rády jezdí na kole, koloběžce a nebo bruslích žádné pády a mnoho ujetých kilometrů :-)


Ve čtvrtek 21. dubna se děti dočkaly pasování na čtenáře ve spolupráci s knihovnou. Celému slavnostnímu dopoledni přihlížel pan starosta v rytířském brnění, který naše nejmladší žáky pasoval na čtenáře. K této příležitosti jsme si s dětmi přichystali kratičké pásmo plné básniček o zvířátkách a písničku o knihách. Rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i dalším příbuzným, děti ukázaly, jak umí číst.


Ve čtvrtek 28. dubna si děti užily čarodějnou školu. Děti se na tento den těšily a připravily si na něj kostýmy, klobouky, zvířátka a jeden čaroděj přiletěl i na koštěti. Na čarodějnice a čaroděje čekala pohádka, počítání s "Malou Čarodějkou", ale i tajemné čtení s malováním, pavučinka, kloboukovaná a další zajímavé úkoly.

V pátek 29. dubna jsme oslavili Den Země v Kovosteelu ve Starém Městě. ​​

Květen

Začátkem května jsme pracovali na dárečcích pro maminky. Doufám, že se Vám, milé maminky, voňavé srdíčko a přáníčko líbilo. Děti se velmi snažily.

Ve čtvrtek 26. května jsme se zúčastnily Basketbalové Road Show. Prvňáčci byli sice jenom "pozorovatelé", ale i tak se jim akce líbila. Děti si popovídaly s Ivanou Večeřovou, dostaly kartičku s autogramem a samolepku. Kromě basketbalistů a basketbalových disciplín se dětem velmi líbil maskot Basty :-)


Červen

Ve středu 1. června jsme Den dětí oslavili zvířátkově. Vydali jsme se na putování za zvířátky na Haldu. Během cesty, ale i v cíli, děti plnily "zvířátkové úkoly" ve skupinkách. Kočičky, hrošíci, papoušci, králíčci i žabičky si se všemi úkoly poradili a dostali za každý splněný úkol odměnu. Odměnou byla zmrzlina, ale i dětské hřiště :-) 

Den bez aut - celodenní vycházka na Smraďavku 

Výchovný koncert "Muzikantem ze dne na den"

Příprava na "Světluškový průvod"

Projektový den "Den s jablíčky"

Letové ukázky dravců

Projektový den - vánoční tvoření

copyright © 2013 Základní škola a mateřská škola Boršice

web by icard.cz