Novinky ze školy

Zahájení školního roku 2016 - 2017

před 5 roky, 30.8.2016

Seznam pomůcek a sešitů pro školní rok 2016-17

před 5 roky, 16.8.2016

Pomůcky do VV a sešity pro II. stupeň

Přání k prázdninám

před 5 roky, 1.7.2016

1.7.2016

Poslední výlet deváťáků

před 5 roky, 24.6.2016

20. - 22. 6. 2016

V. třída

Vítejte na stránkách V. třídy

Počet žáků: 12

Třídní učitelka: Mgr. Libuše Hlaváčková

kontakt: 576 514 004,

Atletické závody

V pátek 25.9.2015 jedeme na atletické závody do Polešovic.

My vám ty medaile přivezeme! :)

Sportu zdar!


Angličtina - info + slovník a další materiály

V únoru jsme vypracovali celotřídní projekt TV Guide (televizní program), ve kterém každý z nás vypracoval jednu stranu televizního průvodce. Náš výsledek uvidíte v přiloženém souboru.

V pátek 1. dubna proběhlo projektové vyučování s tématem My favourite pancake (Moje oblíbená palačinka). Žáci si přinesli z domu palačinky, každý si tu svou vyzdobil a proběhla přehlídka se soutěží ve vzhledu a následně po ochutnávce i v chuti. Výsledky i fotografie naleznete v příloze pod textem. Všem žákům děkuji za poctivou přípravu i aktivní přístup k miniprojektu.

V měsíci dubnu jsme vypracovali projekt My calendar, ve kterém jsme zpracovali všech dvanáct měsíců v roce a u jednoho z měsíců jsme vypracovali i klasický denní kalendář. Naše výsledky si prohlédněte ve fotogalerii pod textem.

Prosím 8 žáků, kteří mají trénovat angličtinu přes počítač, aby se hlásili na této stránce: https://studovna.onlinejazyky.cz/. Uživatelské jméno je vaše příjmení, tečka a začátek vašeho jména, zavináč a pak zsborsice.cz (např. novotny.p@zsborsice.cz). Heslo je onlinejazyky. Projekt a přístupy žáků budou aktivní do konce června 2016.

Rok v páté třídě

Školní výlet Pálava 2016

23. června jsme se vydali společně se 3. třídou na dvoudenní výlet na Pálavu. I přes velmi horké počasí jsme túru bez problémů všichni zvládli a těšili se na vykoupání v bazénu. Předtím nás ale čekalo několik zastavení, v zahradách zámku, na Kozím hrádku i v jeskyních Turold, kde jsme se příjemně zchladili. Nakonec jsme pokořili i vrchol v podobě Dívčích hradů a zaslouženě si užili vysněné koupání i večeři, která sice není nejzdravější, ale po dvaceti kilometrové túře nám přišla k chuti. Druhý den, po snídani, jsme se vydali do Archeoparku v Pavlově, kde program prohlídkou okolí a obědem končil a následoval přesun do Břeclavi na vlak a domů. Jsme rády, že si výlet děti užily a v pořádku jsme Vám je předaly.

copyright © 2013 Základní škola a mateřská škola Boršice

web by icard.cz