Novinky ze školy

Zahájení školního roku 2016 - 2017

před 5 roky, 30.8.2016

Seznam pomůcek a sešitů pro školní rok 2016-17

před 5 roky, 16.8.2016

Pomůcky do VV a sešity pro II. stupeň

Přání k prázdninám

před 5 roky, 1.7.2016

1.7.2016

Poslední výlet deváťáků

před 5 roky, 24.6.2016

20. - 22. 6. 2016

IV. třída

Vítejte na stránkách čtvrté třídy.

Dopravní hřiště

6. 10. jsme byli v Uh. Hradišti na dopravním hřišti. Nejdříve byla část teoretická, kdy jsme sledovali různé dopravní situace ve filmu a potom jsme si nabyté znalosti mohli vyzkoušet i prakticky – jízdou na kole na dopravním hřišti. V teoretické části to vypadalo, že vše víme, známe, ale potom při jízdě na kole se ukázalo, že se málo soustředíme na skutečnou dopravní situaci. Mnozí z nás dělali závažné dopravní přestupky, ještě že to nebylo v opravdovém provozu. V tomto směru musíme na sobě zapracovat, abychom si na jaro, kdy tam zase pojedeme, vysloužili vysvědčení o tom, že jsme způsobilí jezdit na kole i v provozu.

Dýně

Beseda o krojích

V prvním pololetí se učíme ve vlastivědě  o České republice, krajích, zajímavých místech našeho okolí, zvycích a tradicích našeho kraje. Mezi živé tradice Slovácka patří folkór a k němu i lidové kroje. O tom, jak kroj vypadá, co je jeho součástí, jak se části kroje nazývají a mnoho jiného zajímavého, nám příšla říct paní Hulínová, která ve volném čase šije boršický kroj na panenky a ozdobné láhve.

Zvířata očima dětí

V září jsme se  zapojili do výtvarné soutěže pořádané firmou Kovosteel ve Starém Městě nazvané Zvířata očima dětí.

Muzeum plk. letectva Stanislava Mikuly

V rámci vlastivědného učiva o rodném kraji jsme navštívili 22. 10. 2014 Vzpomínkové muzeum plk. letectva Stanislava Mikuly. Muzeum je v jeho rodném domě v Boršicích. Ujal se nás jeho syn a poutavě povídal o svém otci. Stanislav Mikula byl voják II. světové války. Bojoval v Severní Africe, včetně největší bitvy o Tobruk. V roce 1942 byl přijat do RAF, v roce 1943 po absolvování základního leteckého výcviku, kurzu radiotelegrafie se stal válečným výkonným letcem a roku 1944 příslušníkem 311. československé bombardovací perutě. Domů se vrátil po válce v roce 1945.

Návštěva Uh. Hradiště

Ani chladné a větrné počasí nás neodradilo v pátek 24. 10. od návštěvy Uherského Hradiště, kde jsme měli komentovanou prohlídku města. Nejdříve jsme se dozvěděli něco z historie a zhlédli zajímavou vizualizaci města z 16. století. Následně jsme se vydali s průvodkyní po některých památkách Uherského Hradiště. Viděli jsme kostel sv. Františka Xaverského, městský úřad s krásnou obřadní síní a malbami slováckého malíře Joži Úprky, zapůsobila na nás i Stanclova lékárna a to nejen zvenku, ale i původní malba uvnitř, prošli jsme Prostřední ulicí kolem Staré radnice na Mariánské náměstí k morovému sloupu, dále k františkánskému kostelu a židovské synagoze. Většinu míst jsme od pohledu znali, ale moc jsme o nich nevěděli, takže i taková návštěva známého města nám přinesla mnoho nových informací.   

Angličtina

PŘÍBĚH VELKÉ NOCI aneb Velikonoce známé i neznámé

Týden před Velikonocemi jsme se vydali na Velehrad, na výukový program, který nám přiblížil jednotlivé symboly Velikonoc, velikonoční tradice u nás i ve světě. Také jsme si na závěr vytvořili výrobek s velikonoční tematikou.

Po stopách Mojslava

Od pololetí se ve vlastivědě seznamujeme s našich dějinami a v rámci učiva o Velkomoravské říši jsme se vydali do Památníku Velké Moravy ve Starém Městě. Ocitli jsme se tak přímo v centru velkomoravského hradiska. Stáli jsme u základů kostela na Valách a viděli spoustu zajímavých předmětů nalezených v hrobech a okolí kostela. Památníkem nás provázela expozice o chlapci Mojslavovi, který na tomto území žil. Po skončení zajímavého výkladu jsme si mohli ověřit nabyté znalosti úkoly z pracovních listů.  

copyright © 2013 Základní škola a mateřská škola Boršice

web by icard.cz