Novinky ze školy

Zahájení školního roku 2016 - 2017

před 3 roky, 30.8.2016

Seznam pomůcek a sešitů pro školní rok 2016-17

před 3 roky, 16.8.2016

Pomůcky do VV a sešity pro II. stupeň

Přání k prázdninám

před 4 roky, 1.7.2016

1.7.2016

Poslední výlet deváťáků

před 4 roky, 24.6.2016

20. - 22. 6. 2016

I.B

​​Vítejte na stránkách 1. třídy!


Třídní učitelka: Mgr. Petra Stýskalová

Kontakt: p.styskalova@zsborsice.cz

Telefon: +420 576 514 004

Milí rodiče, těším se na společné setkávání na našich stránkách třídy. Naleznete zde všechny důležité informace o dění ve třídě, naše společné akce, úspěchy a projekty. Fotky naleznete v levé části v sekci - fotogalerie.


Nový školní rok 2015/2016:

1. září - zahájení nového školního roku v 8:30 na Kulturním domě. Budu ráda, když za mnou děti přijdou a jenom se pozdravíme po prázdninách. Po zahájení mohou odcházet domů. 

2. září - výuka do 12:00 hodin. Bude následovat stejná organizace, jako v předchozím roce. Kdo bude mít zájem a bude chodit do družiny, půjde do družiny, kdo nepůjde do družiny - příslušný učitel ho odvede na oběd. Stejně jako v loňském roce. S sebou aktovku, pouzdro, svačinu. 

Od 3. září výuka dle rozvrhu.

Od 8. září výuka plavání. Obecné informace jsem Vám dávala koncem června. Plavání každé úterý až do konce 1. pololetí (ledna). Více informací dám dětem v prvním týdnu. 


Aktuality a dění ve třídě

Přípravné činnosti před výukou čtení a psaní v září

Různorodé činnosti, které jsme během září vyzkoušeli na vlastní kůži, abychom potrénovali naše tělesné končetiny. Více v sekci fotogalerie.


Dýňobraní 2014 v 1.B

V pátek 3.10. jsme se připravovali na "Průvod světlušek". Dlabali jsme dýně a snažili jsme se je nazdobit ve stylu dvou ročních období. Děkuji všem rodičům, kteří nám přinesli krásné dýně, které si připravili doma. Více fotogalerie. 


Projekt "Ať žijí duchové"

Během dvoudenního projektu jsme se seznámili nejenom s Halloweenem, ale také s českými Dušičkami. Žáci přišli v krásných kostýmech, které nám představili během strašidelné módní přehlídky. Skládali jsme čarodějnické puzzle, zdobili strašidelné domy. Upekli jsme si také pravé halloweenské prstíčky. Nechybělo také počítání s upíry a kostlivci. 

Návštěva žáků z 5. třídy

V pátek 7.11. k nám do 1. B zavítali žáci z 5. třídy. Vyrobili si krásné hudební nástroje, které nám přišli představit. Děkujeme za nevšední hudební zážitek!

Čtenářský projekt - "Knížka pro prvňáčka"

Společně s místní knihovnou jsme se zapojili do 7. ročníku projektu na podporu čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od první třídy školní docházky. Během druhého pololetí budeme plnit nejrůznější úkoly spojené se čtením a knihami. Tento projekt bude zakončen slavnostním pasováním žáků na čtenáře. Více informací: http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/projekt-uz-jsem-ctenar-knizka-pro-prvnacka

Vítejte ve Slabikářově!

Dne 25. 11. se v 1.B uskutečnil projekt, který prověřil naše dosavadní znalosti, které jsme získali v předchozích měsících. Četli jsme slova, hledali jsme v moři slabiky, skládali jsme k obrázku slovo z kostek. Četli jsme kouzelný hrad, který byl složen z písmen a slov. Vybarvovali jsme obrázek podle čísel. Až jsme překonali všechny překážky, obdrželi jsme kouzelný klíč, který nám otevřel cestu k získání slabikáře. A nesmíme také zapomenout na návštěvu pohádkových vil, které nám přečetly kouzelné příběhy, ze svých oblíbených knih. 


Mikulášsko - čertovská škola

5. 12. jsme přišli do školy v krásných čertovských a andělských kostýmech. Tvořili jsme vánoční sněhuláky, počítali jsme s čertem, vařili a hledali slova v kotli, vybarvovali čertovský diktát a na závěr nás přišel navštívit Mikuláš se svou družinou. Dostali jsme sladkou odměnu a také moudré rady, ale jelikož jsme ve třídě docela poslušní, nikoho si čertící do pekla nevzali.

.

Výrobky na vánoční jarmark

Výrobky, které jsme připravili na Vánoční jarmark v Boršicích.

Vánoční koncert v kostele v Boršicích

16. 12. jsme měli možnost poslechnout si vánoční melodie, které si pro nás na varhany připravil Lukáš Rada, zpěvem ho doprovázely dívky, které navštěvují školní sbor. 

Vánoční výzdoba třídy

Více ve fotogalerii.

Vánoční dílničky ve Slováckém muzeu 

17. 12. jsme navštívili vánoční Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. Spolu se studentkami SŠPHZ oboru cukrář si děti mohly upéct a nazdobit perníky. Ve vánočně nazdobené expozici si vyrobily krásné ozdoby z papíru. Mohly jsme obdivovat ručně vyráběné ozdoby ze slámy, háčkované vánoční ozdoby a vánoční ozdoby z korálků. Prohlédli jsme si také výstavy "Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka" a "Stromečku, ustroj se, je Štědrý den.

Projekt " Moje první knížka"

V rámci projektu "Knížka pro prvňáčka" jsme se pustili 14.1. do prvního úkolu a vyrobili jsme si malou knížku, ve které jsme plnili různé úkoly. Knížka je o nás, o tom co rádi děláme, co nás těší.

Návštěva předškoláků z MŠ Stříbrnice

21. 1. nás navštívili děti, kteří se chystají v září do 1. třídy. Společně s dětmi jsme jim připravili knížku plnou úkolů. Hledaly obrázky, spojovaly stejné tvary, přiřazovaly písmenko k obrázku. Všechny děti velice chválím za pěknou přípravu, vstřícný a kamarádský přístup k budoucím prvňáčkům. 

Návštěva předškoláků z MŠ Boršice

4. 2. k nám zavítali budoucí žáci 1. třídy. Připravili jsme pro ně zajímavou knížku plnou úkolů se zvířátky. Děkujeme jim za vyrobený dáreček. Také my jsme jim připravili dárek v podobě kosty se zvířatky a zároveň si odnesli vyplněnou knížku.


Sběr papíru a získání 2. místa

Naše spolužačka Karolínka Horková získala ve sběru papíru krásné 2. místo. Gratulujeme!

Srdíčkový den v 1. B

V pátek 13. 2. jsme tvořili v duchu blížícího se svátku sv. Valentýna. Naučili jsme se nová anglická slovíčka, která se vztahují k tématu, hledali jsem slova v osmisměrce, počítali jsme se srdíčky a vytvářeli krásné srdíčkové rybky a plameňáky. Zároveň jsem dostala krásný valentýnský dárek od jednoho žáčka v podobě kytičky a sladkosti, za který moc děkuji.

Aktivity v prvouce

Lidské tělo, zdravá a nezdravá strava. Více ve fotogalerii.

Indiánská matematika 25.2.

Počítání do 10 jsme si zpestřili indiánským oblečením. 

Návštěva knihovny 

26. 2. jsme navštívili knihovnu v rámci projektu "Knížka pro prvňáčka". Paní knihovnice nás seznámila se základními pravidly, které se v knihovně dodržují a s různými druhy knih pro děti. Vyzkoušeli jsme si také, jak se nám daří při čtení knihy, kterou si pro nás připravila. Těšíme se na slavnostní pasování v dubnu, až splníme všechny úkoly, které nás budou do té doby ještě čekat. 

Projekt "Arktická zima"

V pátek 27. 2. jsme se na pár hodin ocitli na nejchladnějších místech světa, pomocí počítačové prezentace. Také jsme se seznámili s  obyvateli nejchladnějších míst na zemi. Plnili jsme různé matematické úkoly, naučili jsme se nová anglická slovíčka a také jsme si namalovali zvířátka, která v třeskuté zimě přežívají. Scénické čtení - herci Slováckého divadla

2. 3. nás navštívili herci Slováckého divadla a předvedli nám Pošťáckou pohádku z knihy Devatero pohádek od Karla Čapka. 

Zazpívej slavíčku - školní kolo

V úterý 3. 3. se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže "Zazpívej slavíčku."V kategorii mladších žáků se v závěrečném hodnocení na 1. místě umístila z naší třídy Nela Křápková druhé místo obsadila Martina Holomčíková. Moc gratulujeme!

Program  "Zdravé zuby" ve spolupráci s drogerií DM

4. 3. jsme se zúčastnili preventivní akce pořádané drogerií DM, která se zaměřovala na zubní hygienu. Dozvěděli jsme se jak správně o zuby pečovat a zároveň jsme si vyzkoušeli, jak si zuby důkladně a dobře vyčistit. Součásti programu byla také výuková pohádka " Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek". Na závěr tohoto programu jsme obdrželi krásné balíčky, které byly naplněny ústní hygienou. 


Divadelní představení Zlín

V pátek 20. 3. jsme navštívili  divadelní představení " Pejsek a kočička".Připomněli jsme si známé příhody, jak šel pejsek s kočičkou na procházku, jak "vařili" dort, jak zachránili panenku, co tenounce plakala; zkrátka jak společně pejsek a kočička hospodařili. Příhody byly zábavné a zažili jsme spoustu legrace.

Projekt "Svátky jara" 31. 3. - 1. 4. 

V týdnu před velikonočními  prázdninami jsme se seznamovali s Velikonocemi nejenom z pohledu křesťanského, ale také jsme si připomněli velikonoční tradice a zvyky. V českém jazyce jsme doplňovali chybějící písmenka s kuřátky, psali jsme velikonoční pohlednici. V anglickém jazyce jsme se seznámili s novými slovíčky a vytvořili jsme si knížku. V matematice jsme měli "barevné počítání". A hlavně jsme tvořili krásné velikonoční ovečky a zajíce. 

Pasování na čtenáře 16. 4. 

Naše slavnostní čtenářská zkouška a řádné pasování. Všichni budoucí čtenáři prokázali nejenom zájem o knížky, ale také s největším úsilím předvedli svým blízkým, že se čtenáři již stali. Pevně doufám, že pokud budeme nadále společnými čtenářskými akcemi děti ve čtení povzbuzovat, jejich zájem nevymizí. Děkuji všem, kteří se pasování zúčastnili. 

Exkurze Kovosteel Staré město. Interaktivní výstava "Hry a klamy"

17. 4. jsme se vydali prozkoumat areál Kovosteelu ve Starém Městě. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí nejenom z historie areálu, ale také jsme si na vlastní oči prohlédli celou budovu kongresového centra. Projeli jsme se vláčkem a viděli jsme různé druhy odpadů. Na výstavě jsme si mohli vyzkoušet prostřednictvím her a experimentů běžné jevy, které se dějí kolem nás.


Projekt "Naše zelená Země"

V pátek 24. 6. jsme se pustili do dalšího projektu, který se věnoval přírodě. Řekli jsme si, proč slavíme Den Země. Dozvěděli jsme se, které věci můžeme recyklovat, co vše by jsme měli dělat pro naše krásnější okolí. Zopakovali jsem si anglické barvičky, spočítali jsme si příklady s ekologickou tématikou, vyrobili jsme si "paní Zemi" s přáním. Přečetli jsme si text o motýlech a nakreslili obrázkový diktát. Nakonec jsme si udělali květinovou mozaiku. K projektu se ještě vrátíme prostřednictvím výtvarných prací v dalším týdnu. 

Výukový program "Zdravé 5"

Dne 27. 5. k nám zavítala paní ze školy Zdravé 5. Dozvěděli jsme se spoustu informací o zdravé stravě, potravinové pyramidě. Měli jsme smyslovou ochutnávku se zavřenými oči a hádali jsme názvy ovoce a zeleniny. Během celého programu jsem sbírali za správné odpovědi žetonky. Na závěr jsme skládali potraviny do pyramidy a vyrobili jsme si obrázek z ovoce a zeleniny, který jsme následně snědli. Závěr byl ve znamení vyhodnocení, vyhrála skupina žlutých. Každý získal krásné vysvědčení a ti nejlepší deníčky s ananasem. Program byl nejen zajímavý, ale také zábavný a velmi chutný:-)

Aktivity v prvouce

V prvouce jsme si vytvářeli "kruh přátelství s naší planetou a přírodou", časostroj, roční kalendář

Filmový festival pro děti a mládež Zlín

2. 6. jsme se vydali na výlet do Zlína, v rámci oslav "Dne dětí". Navštívili jsme filmové představení "Wiplala". Zároveň jsme si odpočinuli v zámku, kde bylo pro děti připraveno spoustu atrakcí. 

Aktivity v anglickém jazyce

Moje rodina, vše co s ní souvisí. Letní aktivity - moje prázdninové kolo. 

Výukový program "Kouzelný les" 23. 6. 

Děti se formou her blíže seznámily s lesem a jeho obyvateli. Dozvěděli jsme se, jak se správně v lese chovat, co škodí obyvatelům lesa. Na závěr jsme zjistili, že les je veliký dům s mnoha patry, kde v každém patře někdo bydlí. Krásné prázdniny a hodně slunečné léto!


Pomůcky 2. třída


Vybavené pouzdro

 • tužka č. 1, tužka č. 3
 •  2 x pero
 • ořezávátko
 •  guma
 •  pastelky
 •  fix na mazací tabulku)
 • velké lepidlo v tyčince (např. Kores)
 •  ostré nůžky
 • pravítko (trojúhelník)
 • obaly na sešity a učebnice (počkejte a nakupujte až v září, podle toho, jaké učebnice děti dostanou) 
 • přezůvky do školy

Výtvarný kufřík

 • výtvarná paleta na barvy
 • igelitová podložka
 • stabilní plastová nádoba na vodu
 • vodové barvy
 •  temperové barvy (10 -  12ks)
 • tuš černá
 • štětce 3ks (různé velikosti, kulaté i ploché)
 • hadřík
 • ochranný oděv (nejlépe starší triko s dlouhým rukávem)
 • voskovky
 • progressa
 • podepsaná složka A3 na výkresy

Úbor na cvičení – uložen v látkovém pytlíku: triko, kraťase, tepláky a mikina na ven, obuv do tělocvičny s bílou podrážkou i na hřiště

Sešity:      č. 512     3 ks   VYUŽITÍ: ČESKÝ JAZYK, DIKTÁT, ČTENÍ

                 č. 513                     1 ks                          PRV

                 č. 512                     2 ks                          M

                 ÚKOLNÍČEK 

                 notový sešit   1 kscopyright © 2013 Základní škola a mateřská škola Boršice

web by icard.cz